ПЕРЕМОГА СПРАВЕДЛИВОСТІ

11:39 12.09.2015

Сьогодні життєво важливо навести порядок у судовій системі, яка перетворилася у систему тотального свавілля над українськими громадянами. Ані люстрація, ані боротьба з корупцією не будуть успішними, якщо суди в Україні і надалі залишатимуться «кишеньковими» та судитимуть не за законами, а за телефонним правом. В партії «Батьківщина» твердо переконані, що повернути довіру громадян до суддів та змусити їх чесно працювати може тільки жорсткий контроль з боку громадянського суспільства.

Необхідно сформувати кваліфікаційно-дисциплінарні комісії за участю громадянського суспільства і покласти на них контроль за діяльністю судів. Дати цим комісіям право накладати на суддів дисциплінарні стягнення, ініціювати притягнення їх до кримінальної відповідальності та звільнення з посад. Ми маємо провести люстрацію суддів, причетних до порушень прав людини, ухвалення неправосудних рішень, політичних переслідувань, корупції.

Необхідно створити рівні можливості для захисту своїх прав і свобод громадянам через суд, незалежно від їхнього соціального статусу чи майнового стану. Закон має бути однаковим для всіх — це не виборче гасло, а перевірений часом європейський стандарт.

Кишеньковим суддям ми протиставимо залучення народу до здійснення правосуддя через суди присяжних, як це прописано в Конституції України. Судді місцевих судів будуть обиратися народом та нестимуть пряму відповідальність перед громадою.

Після створення чесних судів справедливість буде встановлена у всіх сферах українського життя.